1. Remonty
  2. >
  3. Wykończenia wnętrz
  4. >
  5. Beton architektoniczny

Beton architektoniczny

Beton architektoniczny jest niemal nieodłącznym elementem wnętrz utrzymanych w stylu industrialnym, modernistycznym i minimalistycznym. Wraz z nadejściem tych stylów w architekturze, okładzina ta zyskała ponadczasową popularność.

Szczegóły     

Beton w architekturze wnętrz

Ze względu na swoją plastyczność oraz łatwość łączenia z przeróżnymi fakturami i materiałami, beton architektoniczny stanowi wdzięczne tworzywo chętnie stosowane przez architektów. Równie efektownie beton prezentuje się w towarzystwie: drewna, metalu, tkanin, cegły, ceramiki czy elementów organicznych. Doskonale sprawdza się we wnętrzach o jednolitej stylistyce jak i eklektycznych. Beton może być elementem nadającym ton wnętrzu, ale również stanowić tło i uwypuklić wybraną scenerię.

Popularność betonu architektonicznego nie jest związana jedynie z jego walorami estetycznymi, o jego atrakcyjności decyduje również nieporównywalna do innych okładzin trwałość oraz odpornośc na uszkodzenia, nawet te związane z pracą i odkształceniami budynków.

Zadzwoń i porozmawiaj na temat betonu architektonicznego

Niezależnie czy zastanawiasz się nad betonem architektonicznym na ścianie, na podłodze czy na schodach, na pewno masz pytania.

Realizacje

Beton architektoniczny – co to jest?

Mieszanka stosowana do przygotowania betonu architektonicznego w zasadzie nie różni się znacznie od tych stosowanych przy wykonywaniu elementów konstrukcyjnych, jednak nie bez znaczenia jest wiedza dotycząca parametrów wytrzymałościowych i klasy ekspozycji, o których mówi norma PN-EN 206+A1:2016-12.

O efekcie końcowym projektu decyduje więc staranność wykonania, brak nierówności oraz przebarwień oraz tzw. wżerów. Dlatego tak kluczowym dla realizacji tego typu są: umiejętności, doświadczenie i profesjonalizm wykonawców, zarówno przy układaniu i zagęszczaniu mieszanki jak i pielęgnacji świeżej okładziny.

Zamów wycenę     

Realizacje

Beton architektoniczny – specyfikacja parametrów

  1. Dobór parametrów produktu do potrzeb danego wnętrza. Inne okładziny stosuje się w holach, salonach, kuchniach, a inne w łazienkach czy na podłogach.
  2. Określenie pożądanego efektu estetycznego. W oparciu o parametry: porowatość, kolor, ilość przebarwień, rodzaj faktury betonu, ilość ściągów w deskowaniu, jakość formy

Zamów wycenę     

Realizacje

Beton architektoniczny – forma

Płyty betonowe Najczęściej stosowaną formą dla betonu architektonicznego są płyty betonowe. Pełnią one również funkcję izolacyjną oraz wyciszają ściany. Dzięki możliwości impregnacji, są z powodzeniem stosowane w miejscach o podwyższonej wilgotności, np. w kuchniach lub łazienkach. Podłogi betonowe Podłogi wykonane z betonu architektonicznego charakteryzują się jednolitą strukturą, wysoką estetyką, brakiem fug lub innych spoin. Ich atutem jest też brak konieczności skuwania podłoża przed planowaną zmianą podłogi i np. układaniem desek, parkietu, paneli czy terakoty.

Zamów wycenę     

Galeria montażu betonu architektonicznego

Opinie naszych klientów

Od 2016 roku współpracujemy z firmą Remo-House, która wykonywała i wykonuje dla naszej spółki między innymi:
– malowanie i szpachlowanie
– przebudowy biurowe
– montaż lamp
– montaż stolarki
– prace wyburzeniowe
– wylewki posadzkowe
Zlecenia zawsze przebiegały terminowo i rzetelnie. Wykonawca wykazał adekwatną wiedzę i organizację pracy umożliwiającą wykonanie usług.

Jesteśmy usatysfakcjonowani współpracą z firmą Remo-House.

Katarzyna Leśniewska - Gołąbek

DEVILLE AUTOMOTIVE SAFETY COMPONENTS

Firma Remo-House wykonała dla mnie kapitalny remont domu. Zakres prac obejmował:
– skucie tynków
– wymiana instalacji wod-kan
– kompleksowa wymiana instalacji elektrycznej
– wykonanie od nowa łazienek
– tynkowanie ścian
– malowanie
– zabudowy kartonowo-gipsowe.
– przebudowa konstrukcyjna.

W efekcie końcowym wnętrze charakteryzuje się wysokim standardem wykończenia i spełnia walory najwyższej estetyki.

 

Tomasz Danyluk

INWESTOR PRYWATNY

Firma Remo-House wykonała dla mnie zlecenie w formie wykończenia mieszkania pod klucz.

Zakres prac:
– przerobienie instalacji wod-kan
– ułożenie instalacji elektrycznej
– szpachlowanie i malowanie całego mieszkania
– położenie płytek gresowych
– biały montaż
– układanie paneli.

Wszystkie prace zostały wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną oraz w wysokim standardzie.

Współpraca przebiegła sprawnie i klarownie.

Grzegorz Pędzisz

INWESTOR PRYWATNY

Dołącz do grona zadowolonych klientów

Jakie usługi remontowe wykonujemy?

Wykończenia wnętrz pod klucz z firmą remontową Remo-House.

Prace remontowo – budowlane to bardzo szeroki termin, pod którym może się kryć wiele zróżnicowanych usług. Jeśli nie znalazłeś na naszej liście usługi, która Cię interesuje – skontaktuj się z nami. Z pewnością jesteśmy w stanie jej podołać.