1. Remonty
  2. >
  3. Wykończenia wnętrz
  4. >
  5. Co decyduje o tym,...

Co decyduje o tym, że dom wygląda luksusowo

Przeczytaj     

TAGI
KATEGORIE

Ekipa remontowa     

Remont     

Sufity podwieszane     

Łazienki     

Dom to miejsce, w którym można być sobą, miejsce, w którym jest spokojnie i wygodnie. Ludzie remontują swoje domy z wielu powodów, ale przede wszystkim dla osiągnięcia nowego, świeżego wyglądu. Proces renowacji jest skomplikowany, pracochłonny i czasochłonny, ale daje niesamowitą satysfakcję. Poza tym przebudowa domu podnosi wartość nieruchomości i dodaje stylu. Wiele osób pragnie zmodernizować swoje domy, ale nie wiedzą jak. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na ulepszenie domu, aby wyglądał bardziej luksusowo.

Podłoga i sufit

Dwa krytyczne aspekty domu to podłoga i sufit, a modernizacja jednego z nich może nadać całemu domowi świeży wygląd. Na rynku dostępna jest szeroka gama podłóg, takich jak marmur, laminat, drewno, kamień. Dekoracyjne dywany dodają wnętrzu luksusu, a drewniane podłogi w pokojach wyglądają bardzo elegancko. Postęp technologiczny umożliwił montowanie sufitów dających iluzję wysokich pomieszczeń. Pamiętajmy, że nie trzeba się ograniczać do wyboru tego samego rodzaju podłogi i sufitu w każdym pomieszczeniu.

Kuchnia i łazienka

Kuchnia to najbardziej ruchliwa przestrzeń w domu. Zainstalowanie wyspy kuchennej z wyrafinowanymi siedzeniami wokół niej może nadać temu miejscu świeży wygląd. Zmiana szafek lub instalacja nowej kuchenki elektrycznej to tylko niektóre z szybkich sposobów na wprowadzenie luksusu do kuchni. Można ulepszyć łazienkę, wprowadzając duże kafelki, wymieniając uchwyty do szafek lub instalując ceramiczną umywalkę. Dodanie ciekawej zasłony prysznicowej, zainstalowanie jacuzzi lub nowoczesnej wanny sprawi, że łazienka będzie się wyróżniać.

Okna

Duże okna, przez które wpada wiele światła, dodadzą energii. Zasłony z lambrekinami, ciekawe rolety, zasłony od sufitu do podłogi to tylko kilka pomysłów, które mogą zmienić ogólny wygląd domu. Ważne jednak, aby okna były perfekcyjnie wykonywane i zamontowane.

Oświetlenie

Oświetlenie tworzy aurę witalności. Ciepłe światło nadaje przytulną atmosferę i wywołuje poczucie spokoju. Najnowszym trendem jest wykorzystanie źródeł oświetlenia, aby podkreślić specyficzne cechy poszczególnych pomieszczeń. Połączenie różnych typów światła w różnych pokojach znakomicie rozjaśni mieszkanie. Instalacja żyrandoli przy wysokich sufitach to doskonały sposób na ich wyeksponowanie. Podobnie jak montaż szafek z wbudowanymi fantazyjnymi energooszczędnymi żarówkami czy taśmami LED.

Meble

Zupełnie nowe meble to łatwy sposób na luksusowy wygląd domu. Wysokiej jakości, wygodne i przytulne łóżka oraz sofy to tylko niektóre z opcji. Projektanci wnętrz sugerują minimalistyczne podejście, ale kładą nacisk na zakup pięknych, wysokiej jakości mebli, które łatwo komponują się z każdym motywem. Mądrym podejściem jest kupowanie wyposażenia, mając na uwadze dostępną przestrzeń, ponieważ zagracanie pokoju dużymi meblami zniszczy wygląd najwspanialszego projektu. Pamietajmy również, że wysokiej jakości meble są trwałe i gwarantują wygodę.

Ściany

Zmiana wykończenia ścian przy jednoczesnym zachowaniu domu takiego, jakim jest, może być łatwym sposobem na poprawę jego generalnego wyglądu. Renowacja ścian jest kluczowym czynnikiem wpływającym na wygląd pomieszczeń. Doskonałej jakości farba nie złuszcza się łatwo, a jeśli jest zmywalna to również będzie łatwiejsza w utrzymaniu. Można również użyć tapet lub tapet 3D, które dają efekt drogich i wyrafinowanych ścian. Na przykład, aby podkreślić ścianę na której znajduje się telewizor, wystarczy pomalować ją inaczej niż pozostałe ściany lub założyć tapetę 3D. Na rynku dostępne są również różne tekstury ścian, co nada całemu pomieszczeniu wyrazisty charakter.

Inteligentne urządzenia

Nowoczesna technologia to podstawa urządzeń gospodarstwa domowego, które stają się inteligentniejsze z dnia na dzień. Można zaprogramować ekspres do kawy, aby zaparzył ją na określoną godzinę, lodówkę, aby ostrzegała, gdy kończy się jedzenie, a pralkę by pomogła w prasowaniu ubrań. Producenci projektują te inteligentne urządzenia, aby oszczędzać czas i energię. Wiele z nich ma możliwość połączenia z telefonem. Są one przyjazne dla użytkownika, wygodne i nadają stylowy charakter przy odnowie domu.

Przeprojektowanie domu, aby nadać mu luksusowy charakter, wcale nie musi być męczące. Odnowa wymaga innowacji, więc najlepiej wypróbować różnych rozwiązań pamiętając, że nie ma sztywnych zasad; można spróbować wszystkiego, co wydaje się ciekawe.

Jeśli już masz plan, albo dopiero organizujesz remont, Remohouse kompleksowo zajmie się realizacją renowacji. A także pomoże przy samym projektowaniu.

Zadzwoń i porozmawiaj na temat swojego wnętrza