1. Remonty
  2. >
  3. Ekipa remontowa
  4. >
  5. 5 powodów, aby zlecić...

5 powodów, aby zlecić remont firmie wykończeniowej

Przeczytaj     

TAGI
KATEGORIE

Ekipa remontowa     

Remont     

Sufity podwieszane     

Łazienki     

Jeśli czeka cię remont mieszkania, skorzystaj z usług fachowej i sprawdzonej ekipy remontowej. Pomoc specjalistów to gwarancja rzetelnego wsparcia technicznego oraz merytorycznego podczas trwania remontu.

Samodzielne przeprowadzenie prac remontowych to duże źródło stresu. Zazwyczaj trafiają się również niepowodzenia, nagle okazuje się, że jest zakupione za mało materiałów, albo nie wiadomo, jak zabrać się za kolejny etap prac. Remont się wydłuża, z planowanego tygodnia nagle tworzy się nieplanowany miesiąc, a gips, farby i panele śnią się po nocach.

Zatrudnienie doświadczonej ekipy remontowej, która wykona wszelkie prace to znacznie lepsze rozwiązanie. To się po prostu opłaca. Dlaczego?

1. Źródło wiedzy branżowej

Ekipa remontowa nie tylko realizuje projekt, fachowcy są także doskonałym źródłem branżowej wiedzy. Znają się na technologiach i trendach na rynku. Co za tym idzie, mogą doradzić w możliwości zastosowania optymalnych rozwiązań, bądź materiałów, o których często nigdy byśmy nie pomyśleli. Niejednokrotnie pozornie atrakcyjne i teoretycznie niezbyt skomplikowane wizje na aranżację pomieszczenia, okazują się problematyczne do zrealizowania. Dzięki wiedzy na temat aktualnych trendów fachowcy mogą wskazać alternatywne rozwiązania, idealne zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności.

2. Niższy koszt materiałów

Decyzja o skorzystaniu z pomocy fachowców podczas remontu wiąże się z niższymi kosztami materiałów wykończeniowych. Profesjonalne ekipy remontowe korzystają ze zniżek, jakie oferują im hurtownie budowlane. Sklepy zupełnie inaczej traktują klientów indywidualnych, którzy wpadają raz na kilka lat, niż klientów stałych, które robią większe zakupy regularnie. Co więcej specjaliści wiedzą, co wybrać z dostępnych na rynku materiałów ze względu na najwyższą jakość, trwałość i przełożenie jakości w porównaniu do ceny. Zapewniony jest także dowóz materiałów na miejsce, który może się okazać kłopotliwy zarówno ze względu na gabaryty jak i ciężar. Do wykonania niektórych prac potrzebne są specjalistyczne narzędzia, które są bardzo drogie, często trudne w obsłudze i raczej nie do wykorzystania w przyszłości. Ekipa remontowa stale ich używa, więc może sobie na nie pozwolić. Zamiast próbować określać koszty samodzielnie, warto poprosić ekipę remontową o obejrzenie lokalu i sporządzenie ogólnego kosztorysu robót, z podziałem na poszczególne etapy. Wiadomo wówczas, ile będą kosztowały wszystkie materiały.

3. Wysoka jakość i profesjonalizm

Skorzystanie z usług doświadczonej ekipy remontowej to gwarancja tego, że zlecone prace zostaną wykonane rzetelnie i precyzyjnie. Dzięki doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy wykonawców, remont przeprowadzony jest szybko, sprawnie, wnętrze jest wyremontowane perfekcyjne i co najważniejsze zgodne z projektem. Oczywiście zawsze może się zdarzyć, że w trakcie robót pokażą się usterki, których ktoś kiedyś nie poprawił, przede wszystkim w niewidocznych na pierwszy rzut oka instalacjach. Te zawsze powinny być wykonywane i remontowane pod okiem fachowców. Instalacje gazowe i wodno-kanalizacyjne, według polskiego prawa, muszą być wykonane w porozumieniu ze specjalistą lub z pomocą specjalistycznej ekipy. Tu naprawdę nie ma miejsca na działania amatorów, ponieważ ewentualne błędy mogą być niebezpieczne. Nie warto oszczędzać pieniędzy, ryzykując życie. Prace remontowe, takie jak położenie gładzi, ocieplenie domu, odnawianie elewacji, położenie parkietu czy wykończenie tarasu, też zdecydowanie lepiej jest powierzyć fachowcom.

4. Prace zrealizowane szybko i w terminie

Remont może być dla domowników szczególnie uciążliwy ze względu na konieczność wyłączenia poszczególnych pomieszczeń (np. łazienki) z codziennego użytku, czasem na stosunkowo długi czas. Zatrudnienie profesjonalistów znacząco zwiększa szanse na to, że prace, nie będą ciągnęły się w nieskończoność, uniemożliwiając niezakłócone funkcjonowanie we własnym mieszkaniu. Samodzielny remont pochłania mnóstwo czasu. Przy wykonywaniu własnej pracy, może być ciężko wygospodarować potrzebną ilość wolnego czasu. Specjaliści wykonują całkowity remont mieszkania do około 100 m² w półtora do dwóch i pół miesiąca, pracując w kilku całymi dniami. Samodzielnie, pracuje się dużo wolniej niż z ekipą zawodowców. Warto policzyć, czy to się opłaca. Często okazuje się, że planowany tygodniowy urlop na remont wykonany samodzielnie nijak ma się do kwestii finansów. Lepiej spokojnie iść do pracy i jechać na wakacje, a w mieszkaniu dać pracować fachowcom, którzy już na samym początku ustalą harmonogram prac, ponieważ zależy im na jak najszybszym wykonaniu zlecenia, aby wziąć kolejne.

5. Zabezpieczenie w przypadku usterki

Zdarza się tak, że w trakcie przeprowadzania prac remontowych, sprawy się komplikują i to co wydawało się początkowo łatwe, okazuje się znacznie trudniejsze. Profesjonalna ekipa remontowa gwarantuje jakość wykonania projektu, dzięki czasowej gwarancji na świadczone usługi. W przypadku usterki, problem zostanie rozwiązany bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Niestety, wykonując remont samodzielnie, nie ma takiej możliwości. Co najwyżej można poddać reklamacji jakąś konkretną część, kupioną w sklepie budowlanym. W rezultacie tam gdzie miała być oszczędność, trzeba jeszcze dołożyć, a samodzielny remont wychodzi drożej niż z ekipą wykończeniową.

Plusy płynące z wynajęcia specjalistycznej firmy są nie do przecenienia. Przede wszystkim zyskujemy pewność, że wszystkie prace remontowe i wykończeniowe zostaną wykonane profesjonalnie. Fachowcy posiadają bowiem odpowiednią wiedzę i doświadczenie, dzięki czemu poradzą sobie z każdą, zleconą pracą. Zatrudnienie ekipy remontowej to również gwarancja wolnego czasu i jakości wykonania.

Jeśli masz w planie remont, obserwuj profil Remohouse! Dużo porad, wskazówek, ciekawych rozwiązań i wykończeniowych inspiracji. A jeśli już wiesz, czego potrzebujesz zadzwoń lub napisz, a zarezerwujemy ci pierwszy wolny termin!

Zadzwoń i porozmawiaj na temat swojego wnętrza