1. Remonty
  2. >
  3. Remont
  4. >
  5. Remont krok po kroku

Remont krok po kroku

Przeczytaj     

TAGI
KATEGORIE

Ekipa remontowa     

Remont     

Sufity podwieszane     

Łazienki     

Kompleksowy remont mieszkania to skomplikowana, wieloetapowa operacja. Może być bardzo stresujący, szczególnie jeśli działamy spontanicznie. W końcu remonty to trzecie – po rozwodach i zwolnieniach z pracy – najbardziej wyniszczające psychicznie wydarzenie, z jakim ludzie mają do czynienia w czasach pokoju. Potrzebujemy planu! I to możliwe dokładnie opracowanego.

Podpowiadamy, jak zaplanować remont– krok po kroku – i podsuwamy najbardziej przydatne porady remontowe.

Zaczynamy od dobrego projektu wnętrz. Dokładnie omówionego w gronie rodzinnym. Tak, żeby architekt lub wykonawca miał spójną wizję. Przed rozpoczęciem remontu mieszkania należy wybrać wszystkie materiały, jakie mają być na ścianach, podłogach itp. Niektóre mogą nie być dostępne od razu, więc trzeba o to zadbać wcześniej (nawet do 16 tygodni w specyficznych przypadkach).Następnie należy zapoznać się z instalacją elektryczną i hydrauliczną, ustalić, gdzie jest główny zawór wody i czy działa. W mieszkaniu w bloku, potrzebne będzie zgłoszenie remontu do spółdzielni, tym bardziej, gdy jest potrzeba wymiany grzejników. W starych kamienicach może się to wiązać ze zgłoszeniem do administracji, a czasem z uzyskaniem pozwolenia budowlanego pod kontrolą konserwatora (należy sprawdzić rejestr zabytków np. na stronie Narodowego Instytutu Dziedzictwa). Potrzebne będzie również miejsce, aby postawić kontener na gruz. Prace zaczynamy od dokładnej wizji lokalnej i zaznaczenia, co gdzie ma być robione. Gdzie przebiegają instalacje, a gdzie będą montowane sprzęty, kontakty, sanitariaty, oświetlenie itp. Jaka jest kondycja ścian, czy np. jest grzyb, gdzie są lub będą grzejniki.W pierwszej kolejności podejmujemy się przeprowadzenia prac demontażowych i konstrukcyjnych, czyli np. zburzenia istniejących ścianek działowych lub zbudowania nowych, wykucie otworów na drzwi i okna, wykonania sufitów podwieszanych, zabudowy rur itd.Następne w kolejności jest wykonanie prac instalacyjnych. Generalnie lepiej jest zacząć od hydrauliki, a dopiero później zająć się elektryką.

Czas na wszelkiego rodzaju prace naprawcze, jak wyrównywanie ścian, sufitów i przygotowanie ich do malowania oraz renowacji posadzek.Dalej to prace wykończeniowe sufitów, ścian oraz podłóg (w tej kolejności). Po tym robimy prace montażowe: oświetlenie, sanitariaty, meble. To również czas na pracę stolarza, a także na wstawienie drzwi.

Ostatni etap to poprawki. Sprawdzenie czy wszystkie ściany, podłogi i narożniki są perfekcyjne. Później kładziemy ostatnią warstwę farby, akrylujemy szczeliny, sprzątamy po sobie i wtedy osiągamy efekt końcowy.

Zadzwoń lub napisz, aby już teraz zaplanować twój remont. Możemy pomóc już w fazie projektowania, dzięki naszym doświadczonym architektom.

Zadzwoń i porozmawiaj na temat swojego wnętrza