1. Remonty
  2. >
  3. Wykończenia wnętrz
  4. >
  5. Drzwi wejściowe – jakie...

Drzwi wejściowe – jakie wybrać?

Przeczytaj     

TAGI
KATEGORIE

Ekipa remontowa     

Remont     

Sufity podwieszane     

Łazienki     

Drzwi wejściowe to swoista wizytówka Twojego domu. I w tym przypadku nie tyle chodzi o wnętrze, ile o klimat. Drzwi do domu czy mieszkania mogą wiele powiedzieć o statusie i guście właścicieli, ich światopoglądzie, a nawet stosunku do gości i sąsiadów. Obecnie projektanci uważają drzwi za ważny element wewnętrzny i zewnętrzny, dlatego zachęcają do zwracania wystarczającej uwagi na ich wygląd.

Dla tych, którzy nie interesują się wzornictwem, może wydawać się zaskakujące, że projektanci co roku proponują nowe trendy w drzwiach wejściowych. Fakt pozostaje jednak faktem: harmonia jest dziś ceniona bardziej niż kiedykolwiek w projektowaniu domów i mieszkań, a można ją osiągnąć jedynie poprzez staranne rozważenie każdego szczegółu. Tym, którzy dążą do perfekcji i podążają za trendami, proponujemy ocenę aktualnych trendów, które będą miały wpływ na design drzwi wejściowych w tym roku.

Bardzo szerokie drzwi wejściowe

W pogoni za wolnością i przestrzenią projektanci przeszli samych siebie. Im szersze, tym lepiej – to ich jednoznaczny werdykt co do wielkości nowoczesnych wzorów drzwi. Na pierwszy rzut oka ten pomysł może wydawać się ekstrawagancki, ale ma też wiele zalet: Wygoda. Takie drzwi pozwolą na swobodne wejście do domu w pojedynkę lub w dużym towarzystwie, wniesienie roweru, wyciągnięcie wózka dziecięcego lub przeciągnięcie na podwórko wszystkiego, co potrzebne do grillowania. Dzięki niestandardowym wymiarom drzwi, elewacja domu wygląda bardziej reprezentacyjnie, a sam budynek wydaje się nieco wyższy. Szerokie skrzydła drzwiowe z drewna wyglądają solidnie i nowocześnie, podkreślając harmonię otoczenia i demonstrując gust właścicieli. Podobne rozwiązanie sprawdzi się również w mieszkaniach, ponieważ zapewni swobodne przejście i niezbędną ergonomię. Jeśli możesz poszerzyć otwór na takie drzwi, powinieneś wypróbować to rozwiązanie.

Eleganckie kombinacje

Kolejnym kluczowym trendem nadchodzącego sezonu jest łączenie materiałów. Możesz bezpiecznie wybrać opcje, w których metal łączy się z drewnem, szkło – z metalem, a drewno liściaste – z zaawansowanym technologicznie włóknem węglowym. Taka różnorodność zapewnia drzwiom wejściowym niezbędną teksturę i różnorodność. Dopasowane do domu nadają elewacji znaczącego charakteru. Drzwi wejściowe, które wydają się zlewać z fasadą domu lub niewiele różnią się od innych drzwi, wyszły z mody w 2021 roku. Projekty wejść, które są istotne w nadchodzącym sezonie, fascynują kontrastem koloru i faktury. Ciężkie drewniane drzwi w naturalnym odcieniu dodają solidności jasnej pomalowanej elewacji, a turkusowe drzwi w niebielonej ceglanej ścianie tworzą fantastyczną atmosferę letniego relaksu.

Jednocześnie nie można nie wspomnieć o dwoistości tego trendu. Jeśli zewnętrzne wykończenie drzwi sugeruje kontrast, to wewnętrzne zapewnia szczególne połączenie z wnętrzem przedpokoju lub korytarza. Niekoniecznie przy pomocy koloru: dopasowanie wykończenia drzwi wejściowych do faktury wykładziny czy projektu drzwi wewnętrznych prowadzących do holu wygląda znacznie bardziej harmonijnie.

Minimalizm

Lakonizm jest głównym motywem przy projektowaniu drzwi wejściowych. Projektanci proponują skupienie się na kolorze i fakturze materiału, bez rozpraszania się zbędnymi detalami – a swoje propozycje realizują stosując następujące rozwiązania: wyraźne linie; monochromia; proste i surowe przedmioty, kute szkło i stal. Do nowoczesnych domów w stylu loftowym i industrialnym, najlepiej wybrać gładkie i błyszczące materiały o zwiększonej wytrzymałości. Jeśli Twój domek jest ukryty za płotem, wypróbuj drzwi wykonane z litych tafli szkła, które pozwolą Ci wpuścić do domu bardziej naturalny kolor i podkreślić lekkość linii elewacji. Jeśli chodzi o konstrukcje stalowe, sprawdzają się one równie dobrze w domach, jak i mieszkaniach. Nie trzeba wybierać prostych, pustych wzorów: urozmaicenia dodadzą stylowe szklane wstawki lub dyskretne wykończenie motywami geometrycznymi.

Kolorystyka

Prawdziwą niespodzianką są trendy w odcieniach drzwi wejściowych: okazało się, że ten element architektoniczny może stać się wyrazistym akcentem tworzącym niepowtarzalny wygląd Twojego domu. Aby zapewnić ten efekt, warto dowiedzieć się nieco więcej o najistotniejszych rozwiązaniach na 2021 rok. Drewno i metal. Faktury i odcienie naturalnych materiałów są tak naturalne, że zupełnie nie trzeba ich ukrywać. Jeśli na powierzchni zachował się naturalny rysunek drewna, nie należy go chować pod farbą – wystarczy go trochę zabarwić. To samo dotyczy metali o szlachetnych tonach, które nie wymagają niczego, aby stworzyć prawdziwe wyrafinowanie – wystarczy lekka patyna.Drzwi w neutralnych, jasnych kolorach mogą być wykonane z gładkiego materiału lub z umiarkowanym przeszkleniem. Nie jest to jednak najważniejsze: dużo ważniejsze jest odtworzenie tego jako wyrazistego detalu. Dlatego warto połączyć drzwi wejściowe ze ścianą ciemniejszą przynajmniej o dwa lub trzy odcienie. Jeśli nie masz pewności, który kolor wybrać, sprawdź paletę Behr oferującą w 2021 roku przydymioną biel, migdałowy, mleczny, jasnoróżowy beż i wyblakły niebieski.

Odcienie zielone, szare i niebieskie. Te kolory zasługują na osobne omówienie, gdyż w tym roku projektanci w nowy sposób ujawnili swój fantastyczny potencjał. Chłodne i hipnotyzujące, spokojne i tajemnicze, zrelaksowane i przyjazne, pozwalają zamienić drzwi wejściowe w niezwykle stylowy i nowoczesny akcent. A jeśli interesują Cię takie odcienie jak szałwia, mięta, jojoba, szaro-zielone i wyrafinowane szaro-niebieskie, to jesteś na dobrej drodze do niezapomnianych, autorskich drzwi.Jeśli chcesz zasugerować, że właściciele domu są gościnni i mają bardzo nietrywialne myślenie to postaw na żywe kolory, które stworzą nastrój. Najprzyjemniejszą rzeczą w tym trendzie jest wolność wyboru: tylko Ty decydujesz, jakiego koloru będą Twoje drzwi. Może to być fuksja, szafran, karaibski błękit, złoty lub jasny brąz lub coś zupełnie szalonego – słoneczna żółć, limonkowa zieleń, jasnoczerwona i kobaltowa. Nawiasem mówiąc, malowanie ościeżnicy na ten sam kolor jest opcjonalne: w nowym roku królować będą kontrasty.

Trendy w drzwiach wejściowych w tym roku opierają się na urzekającej, ale zrozumiałej filozofii prostoty, czystości kolorów, umiarkowanej kreatywności i wizualnej ekspansji przestrzeni. Traktując je jak istotny detal architektoniczny, możesz nadać swojemu domowi lub mieszkaniu przyciągający wzrok wygląd.

Zadzwoń i porozmawiaj na temat swojego wnętrza